تبلیغات
طراحی سایت | طراحی حرفه ای وب سایت | سایت ساز - آموزش طراحی وب با Frontpage (کار با جدول ها و لینک ها ، نکات کلیدی)
 
طراحی سایت | طراحی حرفه ای وب سایت | سایت ساز
اول سلام بعدا جواب
درباره وبلاگ


طراحی سایت | طراحی حرفه ای وب سایت | سایت ساز
مرکز حرفه ای گرافیک و طراحی وب - گرافیک دانلود

مدیر وبلاگ : طراحی وب سایت ساز

طراحی وب با فرانت پیج

 

 

 

کار با جدول ها در فرانت پیج

 

از جمله کارهایی که برای طراحی یک وب سایت ساده انجام می گیرد می توان به ساخت یک جدول و قرار دادن تعدادی عکس در آن به همراه متن اشاره کرد که برای انجام این کار می بایست ابتدا یک صفحهBlank  انتخاب کنید، سپس به منوی  Table>Insert رفته و با کلیک کردن بر روی Table با پنجره ای رو به رو شوید که مربوط به تنظیمات جدول مورد نظر شماست. بعد از انجام تنظیمات مورد نظر در مورد تعداد سطر ها و ... با کلیک بر روی دکمه Ok قادر خواهید بود تا جدول مورد نظر خود را در صفحه Blank که در ابتدا انتخاب کرده بودید ببینید. بعد از ایجاد جدول برای قرار دادن یک عکس در جدول به منوی   Insert>Picture>From File…  رفته و با انتخاب عکس آن را در جدول خود مشاهده کنید.

 

کار با لینکها در فرانت پیج

 

Hyperlink یک پیوند است که بین یک مولفه مانند یک متن ٬ تصویر یا هر چیز دیگری ایجاد می شود و شما با استفاده از این گزینه، صفحات وب سایت خود را به یکدیگر متصل می نمایید. البته این تنها به این معنا نیست که شما فقط می توانید صفحات ذخیره شده در کامپیوتر خود را به یکدیگر پیوند دهید. بلکه شما می توانید به سایت های دیگر نیز لینک (پیوند) دهید.

 

طریقه کار

 

در ابتدا با باز کردن یک عکس یا تایپ یک متن آن را Highlight کنید تا بتوانید کار مورد نظر را روی آن انجام دهید. بعد از Highlight کردن متن یا تصویر مورد نظر به منوی Insert>Hyperlink رفته و با پنجره ای روبرو می شوید که می توانید صفحه مورد نظر را که در کامپیوتر شما ذخیره شده است انتخاب کنید یا در پایین پنجره در قسمت Address سایت مورد نظر خود را تایپ کنید. بعد از انجام اینکار شما قادر خواهید بود تا با کلیک کردن بر روی دکمه Preview سایت خود را مشاهده کنید که با کلیک کردن بر روی پارامتر مورد نظر خود صفحه دلخواهی که از قبل به آن لینک داده اید نمایش داده شود.(برای سایت هایی که در کامپیوتر شما ذخیره نشده اند می بایست کامپیوتر شما به اینترنت اتصال داشته باشد.)

Interactive Button

مایکروسافت فرانت پیج برای سهولت در کار کاربران نظر به ایجاد یک بخش به نام Interactive Button کرده است که کاربران با مراجعه به منوی Insert>Interactive Button می توانند به آن دست یابند. در این قسمت یکسری دکمه های از پیش ساخته شده وجود دارد که بسیار متنوع می باشند. با انتخاب یکی از دکمه های مورد نظر همانند قسمت قبل (Hyperlink) آدرس صفحه ای که می خواهید به آن لینک دهید را تایپ یا انتخاب می کنید. در ضمن یکسری تنظیمات در قالب فونت و یا اندازه و رنگ دکمه وجود دارد که با مراجعه به زیر شاخه های این پنجره قادر خواهید بود که به آن ها دست پیدا کنید.

 

لینک دادن به یک قسمت خاص از عکس

 

در یکی دیگر از شاخه های مبحث Hyperlink میخواهیم به لینک دادن به یک قسمت خاص از یک عکس بپردازیم.برای این کار ابتدا یک عکس را که نحوه انتخاب آن در قسمت های قبل آمده بود انتخاب می کنید. بعد از آن به منوی View>Toolbar رفته و از این قسمت تولبار Pictures  را انتخاب کنید بعد از انجام این کار با کلیک بر روی عکس مستطیل یا دایره موجود بر روی پنجره Pictures قادر خواهید بود تا یکی از اشکال نام برده را بکشید. اما شما می بایست این شکل را در محدوده ای که می خواهید بر روی عکس لینک دهید بکشید. بلافاصله بعد از اینکه آن شکل را رسم کردید پنجره Hyperlink نمایش داده می شود که می توانید آدرس مورد نظر را تایپ یا انتخاب کنید.

نکات کلیدی

 

1)جهت شروع كار، كاربر باید قبلاً با اینترنت كار كرده و با ساختار كاركردی آن بطور كامل آشنا باشد، همچنین نمونه صفحاتی را كه دوست دارد بسازد، در ذهن داشته باشد. (فرا گیرانی كه در این زمینه مشكل دارند می توانند به جزه آموزشی اینترنت ما نیز مراجعه نمایند.)

2) بهتر است قبل از كار كردن با برنامه Front Page، با برنامه تایپی Word آشنا شده و كار نموده باشید. چرا كه اكثر مطالب آنجا مورد نیاز بوده و تكراری است. (فرا گیرانی كه در این زمینه آشنایی ندارند، می توانند به جزوه آموزشی Word ما نیز مراجعه نمایند.).

3) چون عكس یك قسمت اعظم و مهم كار شما را در اینترنت تشكیل می دهد، لذا بهتر است شما حداقل كمی با برنامه Photo Shop آشنا باشید. (ما بطور مختصر اشاره به آن در بخش تصویر گذاری خواهیم کرد).

قبل از هر چیزی، نظم در كار حرف اول را جهت موفقیت می زند لذا قبل از شروع به كار شما باید بدانید كه چه كاری می خواهید انجام دهید و به چه چیزهایی نیاز دارید.

هنگامی كه یك صفحه وب ساخته می شود معمولا" داری یك صفحه اصلی (Home Page) به نام ایندكس اچ تی ام ال (index.html) بوده و سایر ملزومات آن یعنی صفحات دیگر و عكسها یا وسایل مورد لزوم در پوشه های مربوطه بطور منظم نگهداری می شوند. لذا برای شروع كار بهتر است شما در بخشی از كامپیوتر خود یك پوشه به نام مثلا" (My Web) ایجاد نموده و درون آن دو پوشه دیگر به نامهای (docs) و (images) بسازید.

صفحه اول یا اصلی شما درون(My Web) قرار گرفته و بقیه صفحات درون پوشه (docs) و تمامی عكسها درون پوشه (images) ذخیره خواهند شد. این عمل فقط جهت منظم بودن كار توصیه می شود و ضمنا" می توانید مدارك و فایلهای یك بخش حجیم و زیاد یك اتصال خود را به یك پوشه جداگانه هدایت نموده و ذخیره كنید، مثلا" مسئولیت آنرا به عهده یك فرد یا گروه خاصی قرار داده و فقط شما آنها را به صفحه اصلی یا index.html آن اتصال دهید. مثلا" یک یا چند پوشه جداگانه درون My Web که خودشان دارای docs و images و همچنین صفحه اصلی Index جداگانه داشته باشند.

4) از دادن اسمهای فارسی به پوشه ها، فایلها، عكسها و اسناد خود جداً خودداری نمایید چرا كه در اینترنت آنها دچار مشكل شده و قابل دسترسی نخواهند بود.

5)از نوشتن كاراكترهای غیر مجاز، دادن فاصله های زیاد بین اسامی و استفاده از حروف بزرگ در نام اسناد و پوشه ها خودداری كنید.

6) از درست كردن پوشه های تو در تو و پیچ در پیچ و با نام بلند خودداری كنید و از مخفف كلمات استفاده نمایید (مثلا" به جایteaching center از tc یا tcenter استفاده شود بهتر است).


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی