تبلیغات
طراحی سایت | طراحی حرفه ای وب سایت | سایت ساز - حاج آقا رجبی از زبان استاد حاج مهدی توكلی
 
طراحی سایت | طراحی حرفه ای وب سایت | سایت ساز
اول سلام بعدا جواب
درباره وبلاگ


طراحی سایت | طراحی حرفه ای وب سایت | سایت ساز
مرکز حرفه ای گرافیک و طراحی وب - گرافیک دانلود

مدیر وبلاگ : طراحی وب سایت ساز

حاج حسن رجبی

 

 

 

 

 

 

 

نكاتی خواندنی درباره

 پیر غلام اهل بیت :    حاج آقا رجبی از زبان استاد حاج مهدی  توكلی

 

واقعاً خودم را لایق نمی دانم كه در مورد پیر غلام اهل بیت و عارف ربّانی حاج آقا رجبی چیزی بگویم ....

مكتب تربیتی ایشان واقعاً مكتب جذّاب و معنوی بود اساس كار تربیتی ایشان بر مبنای عشق و محبت استوار بود ایشان اسلام را وخصوصاً تشیع را مكتب عشق و محبت می دانستند عشق به خدا و اهل بیت و به دنبال آن برائت و دشمنی با دشمنان خدا و اهل بیت یعنی مكتب تولی و تبری بر اساس معار ف قرآنی و روایی، كه همه اینها در زیات عاشورا خلاصه می شود. حاج آقا واقعاً از مروجین زیارت عاشورا بودند. در تمام جلسات ایشان این زیارت خوانده می شد البته با سوز وگداز خاصّی با لحن گرم و شیوای شهید غلامعلی رجبی.

.... حاج آقا واقعاً باورشان در دین قوی بود به تمام معنا متدیّن ومعتقد به دین بودند و حضور خدا اهل بیت را در همه جا وخصوصاً مجالس روضه با همه وجود احساس می كردند و می فرمودند اهل بیت در مجلس روضه حضور دارند و مجالس زیر نظر آنها و تحت توجه خاص آنهاست و بعضی وقتها در بین فرمایشاتشان می فرمودند به خدا قسم الآن حضرت رضا (ع) در مجلس حضور دارند و به شما توجه دارند چشم ایشان باز بود و حقایق زیادی را درك می كردند و به قول قرآن از مصادیق (اُولِی الاَیدی والاَبصار) بودند .

یكی از مواردی كه بسیار تأكید داشتند اخلاص بود و می فرمودند كارها باید رنگ خدایی داشته  باشد كاری ارزش دارد كه برای خدا باشد هر چه مجلس روضه خلوت تر باشد، خدایی تر است یك مرتبه به بنده فرمودند من به مجالسی كه به من احترام زیادی می گذارند خیلی امیدوار نیستم چون معلوم نیست برای خدا باشد ولی آنجا كه به من خیلی احترا م نمی گذارند و حتی بعضاً بی احترامی می كنند من آن مجالس را با رغبت بیشتری می روم چون خالص تر است، برای خداست وانشا الله مقبول است. طرز فكرشان اینطور بود خیلی در كارها اخلاص داشتند.

 مجالس وعظ حاج آقا رجبی سراسر امید و شور و اشك و سوز بود واقعاً انسان در مجالس ایشان امیدوار می شد و اعتقادات انسان تقویت می شد، خیلی انسان قرص و محكمی بود به آنچه می گفت یقین داشت و عمل می كرد. مرد عمل بود تمام حركات و سكناتش برای ما درس بود.

ایشان اهل مرید ومراد بازی نبود و از این چیزها متنفّر بود، می فرمودند: هیچ كسی را نباید در راه اهل بیت بت كرد ما باید مردم را به اهل بیت دعوت كنیم نه به خودمان، بعضی ها قصدشان از نوكری و خدمتگزاری به اهل بیت این است كه خودشان بزرگ شوند طرفدار پیدا كنند اما ایشان واقعاً مروج اهل بیت بود از كسی توقع احترام نداشت توقع سلام نداشت طوری برخورد می كردند كه كسی زیاد به  ایشان احترام نگذارند با این چیزها مخالف بودند یكی از نزدیكان ایشان برای بنده تعریف می كردیكبار جلوی ایشان به احترامشان ایستادم ایشان بعداً به من فرمودند از شما توقع نداشتم، این كارها را نكنید یعنی فقط به اهل بیت دعوت می كردند و می فرمودند: ما همه هیچیم و گدای اهل بیت هستیم و هر چه داریم از آنهاست.

كلماتی قصار از حاج آقا رجبی
بعضی از تكّه كلامهای ایشان


اگر محبّت اهل بیت در دلهای ما نباشد به اندازه پوست تخمه ای پیش خداوند ارزش نداریم همه ارزش ما بخاطر محبت اهل بیت است.

محبین اهل بیت را دوست داشته باشید ولو اینكه گناهكار باشند آنها بخاطر محبت اهل بیت موفق به توبه می شوند و با توبه از دنیا می روند و دشمنان اهل بیت را دشمن بگیرید ولو اینكه اهل عبادت باشند.

اگر یك تكه طلا در لجن بیفتد لجنی می شود ولی ذات آن عوض نمی شود ذات آن طلاست و اگر زیر آب بگیرند لجنها بر طرف می شود و ذات آن آشكار می شود محب اهل بیت خوش ذات است و بخاطر گناهانش ذاتش عوض نمی شود.

خدا ذات شما را بخاطر محبّت اهل بیت دوست دارد. ( اَحَبَّ الله مَن اَحَبَّ حُسینا )

می فرمودند حتی پیامبران اولوالعزم محتاج شفاعت اهل بیت هستند و هیچكس بدون شفاعت این خانواده بهشت نمی رود.

اگر اهل بیت نبودند خدا هرگز عبادت نمی شد و قرآن مصداق خارجی نداشت اینها قرآن ناطقند.

می فرمودند: به من گفتند اگر طالب امام زمان (عج) هستی محبّت دنیا را از دلت خارج كن .

تهیه و تنظیم : میثم رمضانی

برگرفته از كتاب : كبوتر حرم

( زندگینامه و اشعار شهید غلامعلی رجبی)


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی